Narva Energiajooks ehk selle aasta esimene tähtis jooks.

Eelmine aasta jooksin esimest korda võistlusel poolmaratoni just Narva Energiajooksul ja aeg polnud üldse paha (02:04:56). Mäletan seda jooksu hästi, sest terve 21,1 kilomeetrit jooksime vihmaga.

Reedel kirjutasin oma treenerile (Evelin Talts) laupäevase võistluse soojenduse osas, et mida ja kaua ma tegema pean. Sain põhjaliku vastuse.

Evelin ütles ka, et peaksin kindlalt päev enne poolmaratoni jooma palju vett ja ideaalselt sobib mineraalvesi. Mineraalvesi sobib mulle ka ideaalselt. Samuti uuris ta, et kas ma võtan midagi süüa ka kaasa raja peale. Endal polnud plaaniski, sest ma pole leidnud endale sobivat geeli. Mul geelid seisavad, sest miski ei kutsu neid tarvitama. Võib-olla on asi ka selles, et mul veel pole kavas üle 2 tunni jookse. Kui tulevad need pikad, pikad jooksud siis peaksid minema ka geelid käiku. Treener soovitas mul proovida energiatablette. Ajasingi neid energiatablette taga. Õde käis Viljandi Rademaris vaatamas aga kahjuks seal polnud Enervit energiatablette. Uurisin ka Enervit kontorist, et äkki on veel minu ümbruses neid tooteid müügil. Kahjuks pole. Aga nende poolt suhtumine oli hämmastav. Nad ütlesid, et kui ma ei saa kusagilt siis ta saab transportida kuidagi kellegagi kaasa Narva. Kas pole mitte lausa 5+ suhtumine? Kuna pidin minema nagunii reedel Tallinna (sellest, et miks ma läksin ja mis jutt ajakirja Mood minust tuleb, saate ka teada aga mitte enne kui ajakiri ilmunud on) siis ostsin need tabletid Ülemiste Rademarist.

tabl

Reedel toimisin nii nagu öeldud. Jõin palju mineraalvett. Õhtul veel läksin sauna ja higistasin pool veest välja. Pakkisin kotid kokku, sest mitte midagi ei tohtinud mul maha jääda, muidu oleks katastroof.

Ärkasin laupäeva hommikul enne äratuskella tirinat üles. Viiest olin täiesti üleval. Tegin süüa ja mõtlesin, et mis ma nüüd unustanud kotti panna olen. Hiljem tuli välja, et koti pakkimises olen ma üks osavnäpp küll, sest mitte midagi ma maha ei unustanud.

Peale kella kuut hommikul asusin teele. Vaja oli tankida ja Marise peale võtta ning siis algaski meie päev (see päev polnud teps mitte lühike). Esimene peatus oli meil Adavere Statoilis, sest tahtsin osta mineraalvett ja spordijooki. Sain need kaks asja pluss veel ühe batooni. Ning sõit läks edasi ja ühel hetkel me juba otsisimegi autole parkimiskohta. Vahetasime riided ära ja läksime soojendust tegema.

thumbnail_IMG_1341

thumbnail_IMG_1343

Hakkasime soojendust tegema ja siis oli mul juba mingi häda. Ma ei saa joosta selle särgiga, sest koguaeg on tunne, et särk rullub üles. Suund tagasi auto juurde ja pluuside vahetus.

thumbnail_IMG_1345

Ega me mingid tavalised blogijad pole, uued pluusid selga ja vaja oli ikka pildistada ka.

Ja läksime uuele katsele soojendust tegema. Vahepeal ma juba muretsesin, et kuhu ma selle autovõtme pistan. Marisel oli kohe vastus olemas, pista rinnahoidja vahele. Jah, seal see võti oligi, tervelt 21,1 kilomeetrit.

Saime soojenduse tehtud ja läksime tuiasime ringi kuni nägime Karmenit. Ma polnud teda laivis näinud. Ta on nii tore, nii armas naine.

Läksimegi stardikoridori. Panin pulsikellale peale selle, et jooksvalt näitab, mis tuleb mu lõpuaeg. Sisimas ma ikka tahtsin joosta poolmaratoni alla kahe tunni.

Kõlaski pauk. Jooksjad hakkasid jooksma, mina muidugi ka. Algul oli tee umbes, see enam ei heidutanud mind, sest igal võistlusel on see sama jama. Küll saan liikuma. Ja saingi. Taskus veel sättisin energiatablette, et need kuidagi maha ei kukuks.

Esimese energiatableti pistsin suhu neljandal kilomeetril. See tablett oli nii suur, et korra ma isegi kartsin, et äkki tõmban selle endale kurku selle. Õnneks nii ei läinud. Terve tabletiga sain joostud 10 kilomeetrit. Järgmist tabletti võttes olin targem ja tegin selle pooleks. Pistsin pool suhu ja olin kuidagi nii pettunud, et nii väike. Kokku kulus 2,5 tabletti.

Päike lõõmas, ilm oli tegelikult hea. Minu suureks miinuseks on see, et ma jooksen esimesed kilomeetrid nagu ajaks mind marutaudis rebane taga. Ja siis olen hingetu, ähin ja puhin. Seekord oli peaaegu ka nii. Paar korda ma lausa sundisin end hoogu maha võtma ja jala pidurile vajutama, sest kui ma poleks seda teinud siis oleks minuga out. Ma ei saanud endale seda out-i lubada, sest see tähendaks katkestust aga ma ju võtan Selveri Linnajooksude sarjast 100+km osa. See peaks siis tähendama seda, et oleksin pidanud endale jookse juurde sellesse aastasse panema. See ei kõlakski ju mitte halvasti aga ikkagi ma ei taha, et mu plaanid läheksid vett vedama. Jooksin siis vaiksemalt edasi, mis vaiksemalt, tegelikult ikka üsnagi kiiresti. Teate kuidas umbes kaheksa korda end uhkena tundsin? Minu jooksusõbrad hõikasid joostes mu nime ja ütlesid veel, et Viigi Sa jõuad! Aitäh teile. Ingridiga oleksime veel käed kokku löönud aga tsipakene jäi puudu, et me oleksime saanud plaksu lüüa. Minu väikelinna jooksumehed olid ka kohal ja üht nägin ning hiljem oli teine juba minu taga. Jamasti, pani too ette minust (see rohkem lõõpimisega kirjutatud). Tahtsin teda kinni püüda aga ma ausalt ei jõudnud, hakkasin ära väsima kuniks olin täiesti väsinud. Viimased kilomeetrid venisid. Tahtsin juba alla anda, et täna ei tule rekordit. Kell ennustas lõpuaega 02:00:48 ja mul oli joosta veel umbes 2,5 kilomeetrit. Jälgisin kella iga minut, jälgisin kella koguaeg. Piinaks kujunes viimane kilomeeter aga võtsin end kokku. Äkki õnnestub mul ikkagi alustada seda sarja ülihea tulemusega. Lootus oli, lootus kestis. Siis tuligi viimased sada meetrit ja taas võttis gepard (hellitavalt mina) oma jalad välja ning asus liduma. Oi neid hiiglaslikke ja kiireid samme. Enne lõppu kuulsin veel lauset “Viigi, tubli oled!” ja nii ma ületasingi finišhi, pilk ekraanil aega jälgimas.

Ja ma tegin selle ära, saate te aru. Ma jooksin oma elu esimest korda poolmaratoni alla kahe tunni. Mu 21,1 kilomeetri aeg tuli 1h 58min 47sek. Poolmaratoni aja parandus üle 3 minuti.

kuld

Aitäh mu treener Evelin Taltsile. Aitäh mu jooksusõpradele.

Nüüd kiirustan sauna ja lasen lihased “pehmeks”

Läbi unistuste tähtede poole!

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s