2017 vana-aasta teatemaraton

Tahaks võistelda, ei tahaks võistelda –  kui palju ma olen sellest kirjutanud, et viimane jooksuvõistlus oli ära aga söön oma sõnu.

Otsustasime paar kuud tagasi panna vana-aasta teatemaratoniks oma tiimi kokku. Muidugi tuli siin hästi palju aga-sid, sest ma polnud juba tükk aega jooksnud kiiremas tempos ja olen teinud vaid madala pulsiga jookse. Hiljem, peale jooksu, on aega küll end kiruda maa põhja ja hakata treenima tugevamalt tugevamaks.

Alustan sellest, et kuidas me üldse võistkonna kokku saime. Kuna meid on vaid kolm siis kolm ei mängi hästi kuidagi välja. Võistkond pidi olema 5-liikmeline. Olemas ja kindel JAH oli RegiinaMaris ja mina. Saime kiiresti ka need kaks osalejat – Marise elukaaslane Priit ja Regiina sõbranna Kaili.

25520840_1756018457783407_467099971_o
Priit, Maris, Regiina, Kaili, Viigi

Meie tiim sai nimeks Spordiblogijad

thumbnail_IMG_3065

Enne, kui jooksmise juurde lähen, pean ütlema, et me andsime selle jooksuga oma panuse heategevusse.

Vana-aasta jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5 € ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25 € ehk iga tiimi panustab samuti 5 €.Igast 5 € läheb omakorda 3 € Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuses (HNRK) laste taastusravi toetuseks ja 2 € Aivo Liksori taastusraviks.

Järjekord oli paigas:

  1. Viigi
  2. Regiina
  3. Maris
  4. Priit
  5. Kaili

Saime ajavõtupulga ja stardimaterjali kätte. Kui enne polnud mingit “imelik olla” ärevust siis stardinumbrit kinnitades sain ikka aru, et kuhu ma end mässinud taas olen.

thumbnail_IMG_3062

Tegime Regiinaga soojendust, et saada soe kontide vahele. Tegelikult polnud väljas üldse külm…soe ka polnud. Regiina ütles, et ilm on kindlalt parem, kui oli seda möödunud aasta. Jälle meil kõigil täielik vedamine.

Liikusime stardikoridori ligidale ja nägin oma kallist sõbrannat Tiiat. Nimelt 26ndal detsembril ei saa me hakata hommikul juba piparkooke sööma vaid lähme Tiiaga Türile Pekist Priiks jooksma. Kõlab ju hästi?! Kui vastus on JAH siis pane ka end kirja ja jookseme sel pühal koos. Infot saad SIIT.

Oligi aeg liikuda starti. Süda põksus nii kõvasti, pulss tõusis. Olin tagasi seal, kus ma tahan koguaeg olla – stardikoridoris starti oodates.

Kõlas stardipauk ning asusime teele.

Tasku olin pistnud Enervit enegiatableti ja plaan oli see suhu pista millalgi. Äkki peale joogipunkti?

Samm oli üllatavalt kerge aga samas oli ka ärevus sees, sest see on tiimitöö. Kui peaks midagi halvasti minema siis kannatab terve tiim. Õnneks me leppisime kokku, et anname endast maksimumi aga kui ei jõua siis ei hakka pingutama ka, tähtis on see, et lõppu jõuaksime.

Viskasin pulsikellale pilgu peale, et aega näha ja korraga tuli lausa kilomeetri aeg alla viie minuti. Kuidas see veel võimalik oli, kui ma jooksen kodus vaid madala pulsiga? Kas ma olen end koguaeg alahindanud?

Sain joogipunktist sooja vee kätte ning panin edasi. Jook joodud, energiatablett suhu ja täiskäik edasi. Mis siis juhtus? Tuli salakaval must jää, mida polnud silmaga üldse näha aga jooksul andis tunda. Nii igaks juhuks ei pannud täistuuril edasi ja olgem ausad, natukene väsinud olin ma juba ka.

Endamisi mõtlesin, et äkki oleks parem olnud, kui distants oleks kõigil 5 kilomeetrit siis saaks sõna otseses mõttes “täiega panna”. Mis see 3,4 kilomeetrit enam ära ole, kui joostud 5 kilomeetrit.

Ja nii andsingi teatepulga edasi Regiinale.

teatemaraton

image1.jpegteat

Veel hommikul sai räägitud sellest, et mis ajaga võiksime läbida selle maa. Pakkusin nii, et umbes 50 minutiga. Läks lihtsalt hästi, läks väga hästi!

Otsustasin Regiinale ja Marisele vastu kõndida, et koos lõppu joosta. Äkki annan sellega natukene midagi juurde ja jõud tuleb “ei tea kust”.

Ootasime Regiinaga Marise ka ära ja läksime sauna sooja saama. Ning muidugi olime lihtsalt sellest jooksust nii vaimustuses. Kõik pakkusid ajaks rohkem, kui tegelik tuli. Me oleme tublid.

875915-et-EE

 

See jooks peaks saama just sellise tiimiga traditsiooniks!

 

25508874_1487564394614516_1736539100_o
Maris, mina, Regiina ja Priit. Kaili pildilt puudu

Aitäh Regiina, et meid enda juurde vastu võtsid ja öömajale saime. Aitäh Maris ja Priit, et mind kaasa võtsite ja aitäh veelkord Marisele, kes käis ikka pinda, et ma nendega koos Tallinna õhtul ära läheksin. Aitäh ägedatele sõpradele! Aasta pärast uuesti, eks?

*Jooks ühendab inimesi.

 

 

Advertisements

2 thoughts on “2017 vana-aasta teatemaraton

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s