Treenin Barcelona maratoniks. 1 nädal.

Kõik “lihtsamad” nädalad on jälle läbi ning aeg on hakata treenima maratoniks. Treener ütles, et märtsis pole just kõige sobivam aeg joosta maratoni. Üha rohkem saan sellest aru, et miks. Esiteks kiirendused libedas ei kõla just hästi, teiseks külmakraadid (mida veel õnneks pole väga olnud), kolmandaks peaksin kolima sisse ehk tegema oma treeningud ära saalis. Kuidagi need trennid tehtud saavad, ausalt pole isegi kahtlust, et tegemata midagi jätan.

Esmaspäev kerge rahulik jooks 60 minutit. 5 x 50 meetrit kiirendused, 5 x 50 meetrit põlvetõstejooksu, venitused.

Teisipäev 15 minutit sörki, 3 x 15min nii, et 10 minutit tempokamalt 150-170 pulsiga ja 5 minutit kergelt 135-145 pulsiga. Lõppu 15 minutit rahulikku jooksu ja venitused. Sellised jooksupäevad on mu lemmikud, saad sörkida, saad aeglasemalt joosta ja muidugi terve see aeg kaob käest.

Kolmapäev puhkepäev.

Neljapäev puhkepäev. Käisin hoopis Viljandi Kehastuudios EMS treeningul.

Reede rahulik jooks 30 minutit ja venitused. 30 – 40 minutit jõuharjutused – käed, kõht, selg vaheldumisikergete paigalhüpetega.  Vaadake milline kriips tuli selle kava peale, sest ma ei täitnud seda. Otsustasin teha hoopis natukene kiirema 5,5 kilomeetrise ringi.

Laupäev avasime Nõmmel oma treeninghooaja. Müttasime pehmes liivas ja pidin tõdema, et olen nii nõrgaks jäänud, sest selle hooaja esimene trenn oli nii tõhus aga nii võhmale võttis. Tegime trennis kõike: jooksime liivamäest alla ja üles, erinevaid jooksuharjutusi liivas (põlvetõsted, sääretõsted …) kõike, mis on liivas kohe väga, väga raske. Treeningu lõpus hing lausa laulis, sest see kõik oli küll raske aga nii kasulik. Tugevaks saab vaid treenides!

Pühapäev pikk rahulik jooks 1h 45min pulsiga 125-145. Keskmiseks pulsiks tuli 144 ja kokku 12,6 kilomeetrit ehk 8:25 min/km. Ei tea, millal otsustab minu pulss madala pulsiga jooksu tehes langeda!?

 

46495127_903822920007602_1004736091988688896_n

Jooksmiseni!

Advertisements

One thought on “Treenin Barcelona maratoniks. 1 nädal.

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s