2018 Vana-aasta teatemaraton

Eelmine aasta osalesin esimest korda vana-aasta teatemaratonil. Sellest saad lugeda SIIT.

See aasta erines eelmisest aastast selle poolest, et tiimi panime kokku Taltsi Totsidega. Kuna minul oli kindel soov osaleda teatemaratonil siis hakkasingi uurima, kas keegi sooviks veel osaleda. Väga kiiresti saimegi tiimi kokku: mina, Tiia, Maiu, Regiina, Airika ehk Taltsi Totsid.

See pole lihtsalt teatejooks, see on enamat! Sellega anname oma panuse heategevusse.

2018.aasta Audi Vana-aasta jooksul, maratonil ja teatemaratonil osalejad annavad oma panuse heategevusse.
Audi Vana-aasta jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5 € ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25 € ehk iga tiimi panustab samuti 5 €.
Igast osavõtutasust läheb 5 € heategevusena puuetega inimeste kultuurifestivali korraldamise toetuseks.
Sport toetab kultuuri ja terve inimene toetab puudega inimest!

Eelmine aasta läksin päev varem Regiina juurde, et ei peaks varakult Tallinna sõitma hakkama. Seekord sõitsin vara hommikul Tallinna, sest eelmine päev oli tööpäev, kuigi Tiia mitu korda ütles, et ma tema juurde öömajale saaks.

Kohale jõudsin enne üheksat. Tiia oli rinnanumbrid meile ära võtnud, minu hooleks jäi vaid oma asjad kuhugile ära mahutada. Riietusruumis olid veel mõned vabad kapid ja sinna oma suure spordikoti sisse pressisingi. Sest ega aega enam polnud. Kell 09:30 antakse start nii maratoni kui ka teatemaratonile.

Esimesed 8,44 kilomeetrit jooksis Tiia. Ta ütles mulle aja, millega ta plaanib lõpetada ehk, mis kellaks ma välja minema peaksin, et end jooksule valmis panna.

Sain alla kümne minuti väljas hüpata, kui eemalt paistis, et Tiia tuleb. Olin valmis teatepulga edasi võtma ning jooksma. Täiesti valmis, sest teadsin, et vaid jooksmine annab sooja (väljas oli täitsa krõbe talveilm).

Teatepulk käes ja tuli minna, keegi peas korrutas, et ära jookse liiga kiiresti – hiljem teised kilomeetri ajad kannatavad selle pärast.

Juba teisel kilomeetril nägin tuttavat selga. Selg kuulus maratoonar Marikale. Marika ütles, et võtab rahulikult, sest jooksis esimesed 8,44 kilomeetrit ära ja edasi jookseb maratoni distantsi ning teatemaratonil tulid km ajad umbes 4:40. Võimas, võimas.

Kuna teatemaraton on tiimitöö siis tahad ikka anda endast maksimumi, vähemalt mina tahan. Pean selle ka ära mainima, et lubasime, et võtame rahulikult ja ei hakka hullu panema, sest meil ometi aega on.

  1. 5:10 min/km
  2. 5:18 min/km
  3. 5:27 min/km
  4. 5:18 min/km
  5. 5:32 min/km
  6. 5:34 min/km
  7. 5:36 min/km
  8. 5:21 min/km

8,44 kilomeetrit ajaga 45:45, keskmine km aeg tuli 5:24

Kohati oli libe aga õnneks mitte nii hull, et oleks lausa kukkunud. Jõudsin elusa ja igati tervena teatepulga edasi anda Maiule ning ise kibekiirelt sauna.

Õnneks ei olnud järjekorda riietusruumis ja sain kohe pessu ja sauna minna. Ma olen koguaeg rääkinud, et jooksurahvas on igati sõbralik ja kokkuhoidev rahvas. Istusime saunalaval ja rääkisime juttu nagu teaksime kõiki juba ammusest ajast. Vaid mina olin see ainuke, kes oli varem käinud teatemaratonil, teised esimest korda. Aga kõigil meil jäi väga positiivne mulje sellest jooksust ja kõigi eest kirjutan ka seda, et kindlalt tuleme uuesti!

#taltsitotsid läbisid maratoni 4h 15min 22sek.

thumbnail_img_6080

48395393_925379337851960_859007413548744704_n

Järgmine aasta jälle!

 

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s