Teel Barcelonasse

Nädala postitused “Treenin Barcelona maratoniks” jäid ära, sest olgem ausad, need polnud huvitavad. Muidugi jätame välja need inimesed, kes treenisid samuti minu blogipostituse järgi aga alati võib mulle kirjutada ja uurida nädala jooksukava kohta.

Maratonini on jäänud alla kuu.

Tahaks öelda, et kõik läheb nagu libedal jääl aga tegelikult on asi kaugel sellest.

Meenutan oma Tartu Linnamaratoni, mis polnud üldse kerge. Mitu korda andsid sääred endast märku ja suurepärasest Läti maratoni ajast 4h 26min või selle üle trumpamisest ei tulnud midagi välja. Sain ajaks alla 5h. OK! eesmärk oli see maraton lihtsalt läbi teha, sest Tallinna Maraton läks kehvasti (katkestamine). Ajaline eesmärk polnudki tegelikult eesmärk omaette. Tähtsam oli saada medal kätte ja mingigi aeg lõpuprotokolli. Sellega sain hakkama.

Treener ütles, et praegu on kõige raskem aeg treenida maratoniks. Ja nii ongi! Minu arvates on ka hetkene aeg selline, kus jookseks aga mitte ei treeniks ukse ees oleva maratoni jaoks.

Katsun oma aega jagada mõistlikult. Ainukene, kust saaksin otsad natukene kokku tõmmata ongi jooksmise pealt. Las olla praegult nii, aeg lihtsalt ei soosi. Küll asjad paika loksuvad.

Mida ma oleks teile kirjutanud nädala kokkuvõttesse? Seda, et eelmine nädal neljast treeningust sai kaks? Ma ei olnud suuteline kõik tööpäeva lõpud minema veel edasi jooksma. Arvan, et tegin õigesti ka. Liigse väsimusega trenni ei tehta, sest teed kasu asemel hoopis kahju.

Laenutasin jooksulindi, sest treener ütles, et peaksin harjutama ilma lumeta jookse. Esimene jooksulindi jooksmise nädal läks luhta. Olin meelestatud nii hästi ja kui oligi vaja päriselt jooksulindile kobida ning jooksma hakata siis ähkisin ja ohkisin, kui õudne see kõik ikkagi on. Nüüd on VOL2, jooksulindinädal.

52370789_959885767734650_930302096840851456_n
Tänane 2h jooks jooksulindil

See nädal on paremini läinud. Jooksukavas neli jooksu + üks ühistreening Nõmmel. Juba kaks jooksu on tehtud, homme tuleb kindlalt kolmas ja reedel neljas ning siis pühapäev olen Nõmmel ja treenime end treeneri käe all.

Ma ei saa öelda, et olen laisaks jäänud, valikute küsimus aga mul on kõiki neid oma valikuid vaja.

Barcelona maratonile lähen ma ilma igasuguse eesmärgita. Tahan saada suures koguses häid esmotsioone nagu oli seda mu päris esimene Tallinna Maraton – kuhjaga vaid positiivsust. Ja puhkama, enne töö ning pärast lõbu!

Tundub õudne teadmine, et mitte keegi ei saa minu eest pingutada. Teeme ära!

Ja teadke, kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka saab.

Jooksmisteni!

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s