Minu viies maraton -Tallinn Maraton

Lähen pakihoidu, et kott kätte saada. Poiss kūsib, mis number on. Järgmine kūsimus, et kas olen võistleja. Ja veel kūsimus, katkestaja jah? Pisar tuli silma ja ütlesin jah!
Nii palju higi ja pisaraid. Terve aasta treenimist ja tulemus puhas null. Kui isegi aeglaselt jooksmine on raske…

Eelmise aasta maratoni katkestamine kumises mu peas terve aasta. Kui ma jälle katkestan? Kui ma ei jõua joosta? Jaaa, ma olen selle poolt, et see oligi vaid üks ebaõnnestunud jooks aga mul oli endast nii kuradima kahju…ma olin terve aasta teinud tugevat tööd, jooksnud lõppu ja tagasi ning täitnud kõik punktid, mis treener ette andnud oli.

Äkki oli eelmise aasta katkestamine mingi õppetund või karma? Ei ole vahet, sest ega seda miski enam muuta saa.

Selle aasta maratonile regamisega ma ei kiirustanud, sest ütlen ausalt, ega ma valmis polnud. Tööd ja kool oli võtnud minu suurema aja ma tihti peale tööpäeva jooksma ei jõudnudki minna.

Puhkasin Evelin Taltsi jooksukavast pea kuu ja siis kirjutasin taas talle, et ma jooksen juba kuu pärast maratoni, et peaks hakkama end liigutama. Muidugi ei saa ma öelda, et selle kuu jooksul ma üldse jooksmas ei käinud. Tegin ikka madala pulsiga rutiinse ringi. Evelin uuris, et kuidas vorm on. Peaks ütlema, et nende jooksuaastate kõige kehvem vorm. Läkski lahti, kuu jäänud maratonini ja nädala jooksukava käes.

Mu armas sõbranna, Airika, andis mulle positiivsust vaid juurde. “Viigi, mõtle sellele, et Sa jooksid 4h ja väga raskel rajal. Maratoni teed Sa nagunii ära!” Koos joostes Heavy Metal Ultral saigi selgeks, et seekord ma lõpetan finišhis (mitte varem).

Juubeli viienda maratoni jaoks otsisin endale hotelli. Mis mina otsisin? Ikka mu sõbrannad ütlesid, et milline hotell asub stardikohale võimalikult lähedal. Valituks sai Park Inn by Radisson. Sobis ja eriti sobis see, et vann on olemas.

Vahepeal tahtsin juba hotelli tühistada, et minna varahommikul koos oma linna jooksjatega aga kuna broneerisin bookingu kaudu ja raha võeti ka kaardilt maha siis tühistada ei saanud. Uurisin. Okei, mis siin siis ikka, naudin saja euro eest hotelli.

Aeg läks kiirelt. Jooksud sain joostud ja barsi sain. Mul oli kindel soov saada barsi enne maratoni. Siis peaks kaduma ka mõtted, et aga äkki…. Mis siin ikka halvasti minna saaks?! Need, kes pole barsist kuulnud siis viskan lingi ja soovitan https://valiennast.ee/ ja nii ongi: vali ennast.

Maratoninädal oli hull. Ma olin nagu omas mullis. Mitte midagi aru ei saanud samas kõik ajas närvi. Katsusin olla omaette ja need päevad lihtsalt kuidagi mööda saata.

Panin endale 6-8. september töölt vabaks. Väga õige tegu. Veel parem tegu oleks olnud selleks ajaks üldse puhkuse võtta.

Reede pidin palju puhkama ja plaan oligi veeta enamus ajast voodis. Ei õnnestunud, sest ma ei suuda kaua lihtsalt niisama olla. Käisin edasi tagasi. Pakkisin koti kokku ja kallasin asjad uuesti välja. Käed tahtsid pool elamist kaasa krabada aga mõistus sai aru, et mida sa üheks päevaks ikka asju kaasa tassid. Lühikesed riided olemas….ja pikad ka, no igaks juhuks. Igaks juhuks oli mul lausa viis paari sokke kaasas, neli pluusi, kolm paari jooksupükse-ühed lühikesed, poolpikad ja pikad. Äkki ilm muutub.

Viis korda kontrollisin, kas Enervit energiatabletid on olemas ja kuues kord lisasin mõned juurde. Pulsivöö olemas, nokamüts igaks juhuks, jooksutossud igaks juhuks kaks paari, salvrätid (daamid ei nuuska kuhu iganes), magneesium.

Laupäeva hommikul tegin ühe väga aeglase jooksu, venitused ja pidin ütlema, et mina olen valmis!

Eelnevalt oli treener kirjutanud, et mida kauem rajal oled, seda rohkem chillida saad. Ma olin talle miljon korda korrutanud, et ma kardan ka. Tema üritas mu maa peale tuua.

Asjad jälle üle kontrollitud ja otsustasin teele asuda. Selleks päevaks olid plaanid tehtud.

Arvake, kas sõit kulges nii, et ma ühtki krokodillipisarat ei valanud? Kodust olin äkki viis kilomeetrit eemal ja lihtsalt nutsin. Kui emotsionaalne saab üks jooksu harrastav jooksja ikka olla enne võistlusi? Saab.

Suundusin otse hotelli. Andsin dokumendi ja klienditeenindaja ütles, et oi meil on teile suurepärane üllatus, vahetasime teie toa ümber ja lähete ühesest toast superior room-i. Okei, kui lähen siis lähen, peaasi, et vann sees oleks. Küsisin üle, et mis kell hommikusöögile saab, 06:30. Milline suurepärane aeg, kuigi olin teelt ostnud kaasa midagi, kui ma ei peaks hommikusöögile jõudma.

Enne, kui liigun hotellitoast välja, lisan, et hotellituba oli suurepärane. Jah, koos vanniga.

Saime Airikaga maratoni EXPO-l kokku.

69855679_1105384269851465_7434976748908838912_n

Aeg jooksis käest. Käisime kohvik Bopp söömas, Uue Maailma Tänavafestivalil ning siis suundusin hotelli puhkama.

Ma olen selline, et ega ma ei mõtle või ega ma aru ei saa. Viskasin bikiinid selga ja ootasin, et kell saaks 19:00, sest klienditeenindaja ütles, et on avatud 7st 10ni. Hiljem alles mõikas, et hommiku kell 07:00-22:00. Üldse pole hullu, et ma pool tundi hotellitoas istusin bikiinid seljas ja ootasin, mil kell 19:00 saaks.

Käisin kolmes erinevas saunas ära ja mullivanni ei läinud, sest toas ootas mind vann. Tegin endale lausa magneesiumivanni. Olin sellest päevast nii väsinud, eks just saunad väsitasid mu ära.

Regiina küsis, et kas see ongi mu esimene maraton, et keegi mind hommikul ei saada ja lähengi täitsa üksinda. Kurb aga jah.

Läksin magama kell 21:00 ja ärkasin kell 21:55, enda arvates olin nii välja puhanud. Õnneks jäin tunni pärast tagasi magama. Kell 05:00 vaatasin, et mis kell näitab. Ja siis ärkasin vaid äratuse peale kell 06:00. Panin kleidi selga ja läksin sööma. “Läksin”. Ootasin üldse vale söögitoa ees ja ootasin. Kui inimesed hakkasid kõndima sellest söögitoast mööda siis liikusin ka edasi, et äkki ikkagi pole see koht. Ja polnudki. Mida veel? Panin kausi täis kaerahelbeputru ja peale kirsimoosi, lisaks tegin ühe juustuga võisaia ja rabasin paar kuivatatud aprikoosi.

Suundusin tuppa tagasi ja Airika oli kirjutanud. “Viigi, ma söön kähku kõhu täis ja tulen Su starti vaatama!” Tuli küll klimp kurku.

70646144_1108696606186898_9052047947490918400_n

Kott kotihoidu pannud, sõpradega muljeid vahetatud ja asusime stardikoridori poole.

Kõlas stardipauk ja mu juubeli maratoni jooks võis alata.

Hakkasin vaikselt jooksma ja jälgisin kella, et ma ei teeks endale teene. Minu hirm oli, et alustan liiga tempokalt, sest vaja on minna suure rahvamassiga kaasa.

Järsku oli mu kõrval meie oma linna mees ja nii me koos kulgesimegi. Kui tuli km aeg liiga kiire siis võtsime tempo maha. Kaks pead on ikka kaks pead. Eesmärk oli ikka lõpuni vastu pidada.

Airika ei läinudki koju vaid asus igal pool. Sõna otseses mõttes. Ta oli alati olemas. Kõik sujus nii hästi, et ma ei mäletagi pooli asju. Palusin Airikal minna ja muretseda mulle vaseliin. Ju ma olin liiga vähe vaseliini kintsudele pannud, sest kintsud hakkasid hõõruma ja vaja oli uuesti vaseliiniga sisse määrida. Loomaaeda sisse joostes ulatas mulle vaseliini ja tagasi andsin, kui olin loomaaiast välja jooksnud. Loomaaia alguses alustasin üksi jooksmist. Ma ei saa öelda, et kerge oli olnud aga mul oli põhimõte, et jooksen kindlalt ära poolmaratoni ja suurepärane oleks kui 25 kilomeetrit ja siis võin teha mõned kõnnisammud. Joogipunktid kõndisin, et saaksin rahulikult ära juua. Siis oli Airikaga ühinenud mu teine armas sõbranna Regiina. Ja nad olid ikka koguaeg olemas. Koguaeg ergutamas ja kiitmas, kui tubli ma ikka olen.

Mingi hetk püüdis jooksusõber mu kinni ja jooksime taas koos. Siis jäin mina maha. Jälle jooksime koos ja korra veel jäin ma maha ning taas koos.

Lõpupoole nägime kaht vanemat meest ja otsustasime nende tempos püsida. Kui nemad kõnnivad siis kõnnime meie ka. Tundub, et nad teadsid täpselt mida teha. Või oli neil siht silme ees, et joosta maraton tsipa alla 5h ära. Üha rohkem hakkasid meie tempo hoidjad kõndima, meie siis muidugi ka. Jooksukaaslane ütles, et ühel mehel on säär krampis. No jumal tänatud, et ta ütles. Mul oli üks magneesium alles ja muidugi olin ma lahkelt selle nõus ära andma. Ulatasin magneesiumi ja jooksime ise edasi. Lohutus oli see, et õnneks lõpuni polnud palju jäänud.

Vahepeal tüdrukud olid toonud Coca Colat. Ja oskate arvata, millist jooki ma joogipunktis jõin? Jah, alkoholivaba õlu. Ma pole seda kunagi joonud, sest mulle ei meeldi juba see lõhn aga sel hetkel jõin ja mõtlesin, et ehk annab viimase poweri. See midagi hullu ka ei teinud.

Nii me koos suundusimegi finišhisse.

SF-a6f65a9a4e9e5baeb7a618e5dcce205c

Nii uhke oli olla, kui medali kaela sain, et lausa olin kohustatud medalile musi andma.

 

Teile tundub, et see maraton oli mulle väga kerge. Tegelikult oli selliseid raskemaid momente ka, kus pidin tegema kõndimise pikemalt aga ega ma kõndima jääda saanud, sest mind valvasid kaks imelist ratturit.

Minu VIIES maraton oli IMELINE!

Aitäh teile, mu armsad sõbrannad.

 

 

Uute jooksmisteni!

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s